poniedziałek, 17 wrzesień 2018 05:55

Narzędzie niezbędne do montażu klimatyzacji

Wielu z Was pyta mnie, jakie narzędziapotrzebne do montażu klimatyzacji?
 
Postanowiłem przygotować listę wraz z odnośnikami do naszego sklepu, gdzie zakupicie prawdopodobnie najtaniej te wszystkie narzędzia. Jeśli jesteś instalatorem, a nie masz jeszcze konta na naszym sklepie przypisanego do grupy instalatorów, to zarejestruj się czym prędzej i daj nam znać mailowo, żebyśmy dopisali CIę do tej grupy. Dzięki temu zobaczysz niższe ceny i nie będziesz przepłacał:)
 
A poniżej prezentuję listę narzędzi, która jest niezbędna, jeśli chcesz zamontować klimatyzator:
 
 1. Pompa próżniowa
  Pompa służy do wykonania próżni w układzie a tym samym wyciągnięcia wilgoci z układu, dodatkowo za pomocą pompy próżniowej jesteś także w stanie sprawdzić, czy zbudowany układ jest szczelny.
  My od wielu lat używamy takiej pompy: Pompa próżniowa Value V-i120SV
   
 2. Zegary manometryczne i węże
  Służą do odczytania ciśnienia pracy klimatyzatora, a także do połączenia pompy próżniowej z klimatyzatorem.
  Wystarczający zestaw na początek to: Zestaw manometrów Value VMG-2-R32-02
   
 3. Zawór serwisowy na 1/4'' i 5/16''
  Zaworki serwisowe służą do bezpiecznego podpięcia się do układu klimatyzatora bez ryzyka poparzenia palców i bez upuszczania czynnika
  Zawór serwisowy odcinający SHINEYEAR CH-343-05-5/16"
  Zawór serwisowy odcinający SHINEYEAR CH-343-04-1/4"
   
 4. Klucze dynamometryczne
  Klucze służą do dokręcenia rurek z odpowiednią siłą, jaką zaleca producent. Polecamy taki zestaw kluczy: Zestaw kluczy dynamometrycznych płaskich
   
 5. Nóż kołowy do rur miedzianych
  służy do obcinania rurek miedzianych. My głównie używamy tego noża: Nóż obrotowy do rur miedzianych Value VTC-28B Jednak czasami przydaje się jego mniejszy odpowiednik, kiedy nie ma miejsca do poruszania się takim dużym nożem: Nóż obrotowy do rur miedzianych Value VTC-19
   
 6. Gradownik
  służy do wygładzenia krawędzi obcinanych rurek, aby powstały kielich był gładki
  Gradownik do rur miedzianych CH-209A
   
 7. Kielicharka
  służy do wykonania kielichów do połączenia ze sobą rurek podczas montażu klimatyzacji
  Kielicharka Value VFT-808-MI
 
 
poniedziałek, 19 marzec 2018 13:43

Jak wymyślono klimatyzację?

Mało kto wie, że klimatyzacja ma już ponad 100 lat!

Za jej wynalezienie musimy podziękować człowiekowi o nazwisku Carrier (dzisiaj jego nazwisko zdobi nie jedno urządzenie chłodnicze). Willson Carrier ukończył studia z tytułem inżyniera specjalisującego się w elektryce. Zaraz po studiach otrzymał dość trudne zadanie - miał pomóc utrzymać odpowiednią wilgotność w drukarni, bo źle wpływała ona na papier, który od nadmiaru wilgoci się marszczył.

Jak powstała klimatyzacja?

Carrier wymyślił urządzenie, które rozprowadzało zimne powietrze za pomocą wiatraka i w ten sposób schładzało pomieszczenie i normowało ilość wilgoci w powietrzu. Aby powietrze było schłodzone wykorzystał kompresor z miechem, który wdmuchiwał powietrze przez cewki schładzane amoniakiem (tak, kiedyś amonika był dość popularnym, czynnikiem chłodniczym, niestety jest bardzo szkodliwy, dlatego został zastąpiony) i wodą z pobliskiej studni.

Taki wynalazek przyjął się dość szybko w innych drukarniach, a także fabrykach. Z czasem wykorzystywano go także w sklepach i hotelach, a klientem Carriera został nawet Biały Dom!

Dzisiejsza klimatyzacja działa ciągle na podobnej zasadzie i również wyciąga wilgoć z powietrza. Jeśli chcesz nauczyć się jak montować klimatyzację, to zachęcam do jednego z moich szkoleń.

 

 

Poniższy kalkulator powinien być pomocny podczas szacunkowych obliczeń niezbędnej mocy chłodniczej do konkretnego pomieszczenia. Nie należy go jednak traktować jako zamiennika dla fachowej porady lub precyzyjnych i szczegółowych pomiarów.

Wymiary pokoju:
* Szerokość:
m
* Długość:
m
Powierzchnia okien:
Okna na stronie północnej
Okna na stronie południowej
Pomieszczenie:
Ilość osób w pomieszczeniu
Urządzenia elektryczne i oświetlenie:
Pobór prądu jest standardowo podany na tabliczkach znamionowych urządzeń. 1kW = 1000W
Łączny pobór prądu urządzeń elektrycznych
Łączny pobór prądu oświetlenia


Kw
Hola, hola.. a gdzie najlepszy? No jak to gdzie - w całej Polsce!

Tak, jestem tego w 100% przekonany. Dlaczego? Dlatego, że byłem na wielu szkoleniach na terenie całej Polski (m.in. Warszawa, Poznań, Chorzów, Kraków). Uczestniczyłem w kursach, które prowadzili przeróżni ludzie. Niestety nie nauczyłem sie na nich praktycznie niczego, a wydałem na nie kupę kasy!

Większość szkoleń była prowadzona przez osoby, które kompletnie nie były do tego przygotowane, nie miały umiejętności przemawiania i mimo czasem ich wielkiej wiedzy (bo byli to magistrzy i inżynierowie) w głowach uczestników nie pozostało nic. Kursy, mimo że nazywały się praktyczne, to takie nie były, bo około 80% czasu poświęcone było na teorię, a pozostała część to praktyka, która polegała na tym, że szkoleniowiec opowiadał jak coś zrobić, ale wcale tego nie pokazał!

Wyciągnąłem z tego wnioski i kiedy na własnych błędach nauczyłem się montować klimatyzatory w domach, biurach i sklepach, kiedy robię to nieprzerwanie od 6 lat postanowiłem przygotować dla Ciebie mój wyjątkowy kurs.

Wszelkie prawa zastrzeżone AkademiaKlimatyzacji.pl 2016

projekt i wykonanie - agencja reklamowa group4