Wszystkie terminy zawsze podawane są w zakładce "Szkolenia na żywo".

Jeśli nie ma tam żadnego terminu - poczekaj aż się pojawi. Staram się, aby terminy były w każdym miesiącu.

Jeśli terminy są wszystkie zajęte - poczekaj aż pojawią się nowe lub napisz do nas, że jesteś zainteresowany. Jeśli zwolni się miejsce - dopiszemy właśnie Ciebie.

Szkolenie F-gazowe dotyczy ustawy, która mówi że tylko odpowiednio przeszkolony personel może serwisować i montować jednostki posiadające fluorowane gazy cieplarniane (czynnik chłodniczy). Czyli każdy, kto ma do czynienia z klimatyzacją powinien posiadać takie uprawnienia personalne.

Dzięki współpracy Akademii Klimatyzacji z ośrodkowiem szkoleniowym zatwierdzonym przez UDT jesteśmy w stanie zagwarantować pełną zdawalność egazminów i konkurencyjne ceny.

Więcej na temat szkolenia f-gazy przeczytasz tutaj.

Poniżej nagrałem dla Ciebie filmik, na którym wyjaśniam co to jest szkolenie f-gazowe i czym różni się od mojego szkolenia:

 

 

Szkolenie fizyczne odbywa się głównie w Tychach w sali szkoleniowej, w której do naszej dyspozycji jest urządzenie o mocy 2.5kW lub 3.5kW, dla którego budujemy całą instalację i uruchamiamy.

Szkolenie składa się z wiedzy teoretycznej, na której wyjaśniam podstawy działania klimatyzacji oraz opowiadam o narzędziach i materiałach.

Obowiązkowo jest także część praktryczna, w której każdy uczestnik będzie sam robił połączenie kielichowe, bo uważam, że jest to podstawa, nauczę Cię używania pompy próżniowej, dynamometrów i innych rzeczy, które będziesz musiał każdorazowo wykonać na montażu. Wyjeżdżając będziesz posiadał wiedzę na temat montażu klimatyzacji i praktycznie będziesz w stanie wykonać samodzielnie montaż. Gwarantuję :)

Kurs internetowy, który odbywa się w formie video, za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dodatkowo, w zależności od wykupionego pakietu, dostajesz także dostęp do plików z umową, arkuszy kalkulacyjnych itp...

akademia klimatyzacji

Czy w taki sposób jestem w stanie się czegoś na prawdę nauczyć?

Gwarantuję Ci, że nauczysz się dużo więcej niż na większości wyjazdowych szkoleń w Polsce organizowanych przez najróżniejsze firmy. Skąd taka pewność? Bo byłem na takich szkoleniach i doskonale wiem, że ciężko się na nich czegoś nauczyć. Prowadzą je osoby nie przygotowane do dzielenia się swoją wiedzą, które zalewają Cię zupełnie nie potrzebną teorią, a zajęcia praktyczne to około 20%, podczas których praktyka polega na staniu przy urządzeniu, przy którym wykładowca opowiada co się robi.

Jak to wygląda na moim kursie?

Nie musisz nigdzie wyjeżdżać, bo oglądasz kurs przed komputerem, a wiedzę możesz powtarzać dowolną ilość razy, w dowolnym miejscu (nawet na montażu - na telefonie lub tablecie).

Teorię ograniczyłem do minimum - dowiadujesz się tylko tego, co Ci się przyda. Nie zaśmiecam Twojej głowy niepotrzebnymi informacjami.

Teoria i praktyka stanowią po około 50% zawartości kursu, czyli proporcje są mocno zachowane.

Ale jak to praktyka - przed komputerem..?

Tak! I gwarantuję Ci, że obserwując część praktyczną nauczysz się dużo więcej, a dodatkowo jeśli będziesz miał kawałek rurki, nóż i kielicharkę żeby przećwiczyć najważniejszy element - robienie kielichów, to wyrośnie z Ciebie fachowy montażysta :) Podczas części praktycznej kursu zapraszam Cię do mieszkania, w którym montujemy jednostkę 5kw. Podczas montażu dokładnie pokazuję Ci każdą czynność i opowiadam, dlaczego robię to tak, a nie inaczej. Gdybyś nie wiedział, mam za sobą 10 lat doświadczenia, więc mam swoje triki i sposoby na ułatwianie montażu, którymi chętnie się z Tobą dzielę.

Dostępne są 4 plany w zależności od tego, jakim budżetem dysponujesz, oraz co dokładnie chcesz robić (pracować u kogoś, czy pracować we własnej firmie).

Wszystkie plany znajdziesz rozpisane szczegółowo tutaj

Moje szkolenie pozwala Ci montować urządzenia wszystkich producentów dostępne na polskim rynku. Należy jednak mieć na uwadze, że firmy takie jak np. LG czy Samsung, czyli jedne z najpopularniejszych modeli ze średniej półki cenowej czasami* wymagają ukończenia własnego szkolenia akredytacyjnego. Taka akredytacja przyznawana jest standardowo na okres jednego roku.

*dlaczego napisałem tłustymi literami czasami? Ponieważ nie zdarzyła nam się jeszcze taka sytuacja... :)

Ale powoli.. o co chodzi z tą akredytacją..?

Akredytacja to pozwolenie danego producenta np. LG lub Samsung na montowanie ich urządzeń. Dostajesz od nich certyfikat ukończenia szkolenia na którym jest napisane, że jesteś autoryzowanym instalatorem. Jeśli urządzenie jest niesprawne i pojawi się konieczność wymienienia jakiejś części, to Twój dystrybutor, od którego którego kupujesz urządzenia powinien sprawdzić, czy faktycznie masz autoryzację i możesz montować te urządzenia.

Nie będę wymieniał z marki, ale jedno ze szkoleń akredytacyjnych, to żenada, gdzie przyjeżdżasz zmarnować cały dzień i posłuchać o nowościach w ofercie, zjeść obiad a potem prowadzący opowiada o teorii montowania klimatyzacji. Na takim szkoleniu raz spotkałem kilka osób, które zastanawiały się, czy poradzą sobie z montażem klimatyzacji - nie miały o tym zielonego pojęcia - i oczywiście otrzymały akredytację, bo nie kończyło się to żadnym testem.. Smutne, ale tak to właśnie wygląda..

Wydajemy taki sam certyfikat, jak wszystkie firmy szkolące w tym zakresie, czyli certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.

W związku ze zmianami przepisów w UE, do których Polska się dostosowała, do montażu i naprawy klimatyzacji i pomp ciepła wymagany jest certyfikat F-gazowy, który wydawany jest przez UDT (Urząd Dozoru Technicznego).

Więcej na ten temat przeczytasz w drugim pytaniu od góry.

Jeśli czujesz się na siłach, to zalecam rozpoczęcie od najmniejszych urządzeń, czyli 2,5 i 3,5kW. Mają one rurki miedziane o niewielkiej średnicy, na których przećwiczysz sobie wyginanie i nabędziesz obycia.

Po kilku takich montażach sugeruję dopiero zabranie się za jednostki o mocy 5 i więcej kW oraz systemy multisplit. Jednak, to tylko moja propozycja :)

Szkolenie VIP jest przeznaczone dla klientów, którzy nie chcą uczestniczyć w szkoleniu z innymi osobami na sali szkoleniowej.

W zależności od aktualnego okresu w pracy mogę Cię zaprosić:

  • do sali szkoleniowej na indywidualne szkolenie
  • na montaż do mojego klienta
  • na montaż u Ciebie w domu/firmie na terenie Polski

Wszelkie warunki tego szkolenia są do dogadania. Koszt zaczyna się od 5.000zł netto

Standardowy kurs internetowy odbywa się w formie video, za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dodatkowo, w zależności od wykupionego pakietu, dostajesz także dostęp do plików z umową, arkuszy kalkulacyjnych itp...

Czy w taki sposób jesteś w stanie się czegoś na prawdę nauczyć?

Gwarantuję Ci, że nauczysz się dużo więcej niż na większości wyjazdowych szkoleń w Polsce organizowanych przez najróżniejsze firmy. Skąd taka pewność? Bo byłem na takich szkoleniach i doskonale wiem, że ciężko się na nich czegoś nauczyć. Prowadzą je osoby nie przygotowane do dzielenia się swoją wiedzą, które zalewają Cię zupełnie nie potrzebną teorią, a zajęcia praktyczne to około 20%, podczas których praktyka polega na staniu przy urządzeniu, przy którym wykładowca opowiada co się robi.

Jak to wygląda na moim kursie?

Nie musisz nigdzie wyjeżdżać, bo oglądasz kurs przed komputerem, a wiedzę możesz powtarzać dowolną ilość razy, w dowolnym miejscu (nawet na montażu - na telefonie lub tablecie).

Teorię ograniczyłem do minimum - dowiadujesz się tylko tego, co Ci się przyda. Nie zaśmiecam Twojej głowy niepotrzebnymi informacjami.

Teoria i praktyka stanowią po około 50% zawartości kursu, czyli proporcje są mocno zachowane.

Ale jak to praktyka - przed komputerem..?

Tak! I gwarantuję Ci, że obserwując część praktyczną nauczysz się dużo więcej, a dodatkowo jeśli będziesz miał kawałek rurki, nóż i kielicharkę żeby przećwiczyć najważniejszy element - robienie kielichów, to wyrośnie z Ciebie fachowy montażysta :) Podczas części praktycznej kursu zapraszam Cię do mieszkania, w którym montujemy jednostkę 5kw. Podczas montażu dokładnie pokazuję Ci każdą czynność i opowiadam, dlaczego robię to tak, a nie inaczej. Gdybyś nie wiedział, mam za sobą 8 lat doświadczenia, więc mam swoje triki i sposoby na ułatwianie montażu, którymi chętnie się z Tobą dzielę.

Koszt szkolenia został szczegółowo rozpisany tutaj:

https://akademiaklimatyzacji.pl/koszt-szkolenia

Szkolenie odbywa się w głównie w Tychach (woj. Śląskie), chyba że w opisie szkolenia zostało podane inne miejsce.

Czas trwania: 1 dzień (start ok godziny 9, koniec ok 17)

Wejdź w zakładkę "szkolenia na żywo", wybierz interesującą Cię datę i po wejściu w opis szkolenia na dole strony pojawi się formularz, który należy wypełnić.

Zapisy przyjmowane są tylko w taki sposób - mam na głowie mnóstwo rzeczy i nie będę w stanie upilnować rezerwacji/rejestracji telefonicznych, mailowych, sms'em, czy poprzez Facebooka - proszę o zrozumienie :)

Jeśli na dane szkolenie nie ma już miejsca - proszę o oczekiwanie na kolejną datę lub maila z prośbą, żebyśmy wpisali Cię na listę rezerwową.

Dbam o to, żeby na sali była taka ilość osób, aby się dobrze pracowało i każdy zrozumiał wszystko, co chcę przekazać. Oczywiście im więcej ludzi, tym więcej zarobie na szkoleniu - ale ważniejsza dla mnie jest jakość, a nie masówka.

Od czego zacząć swoją przygodę z klimatyzacją?

Do wyboru widzę dwie drogi:

  1. Zatrudniasz się u kogoś i próbujesz się czegoś nauczyć.
  2. Uczestniczysz w szkoleniu.

Pierwsza opcja jest o tyle fajna, że jeszcze Ci za to zapłacą, ale coraz trudniej znaleźć takie miejsce pracy, bo wielu (także my) poszukują kogoś z doświadczeniem, żeby nie przyuczać. A dość czesto słysze od osób, które pracowały u kogoś a jednak wylądowały u mnie na salce, że niczego się nie nauczyli, bo w najważniejszych momentach starszy kolega, czy szef po prostu się odwracał, żeby nikt mu nie patrzył na ręce.

Druga opcja, to uczestniczenie w szkoleniu - ale w jakiej kolejności? Bo do wyboru masz jeszcze f-gaz oraz moje szkolenie. Z informacji, jakie dostaję od kursantów - dobrze jest zacząć ode mnie. I nie piszę tego dlatego, żeby zarobić, tylko taki jest stan rzeczy. Ja tłumaczę o co chodzi w klimie - oni wymagają, żebyś to już wiedział. Po moim szkoleniu dużo łatwiej jest zdać f-gazy (chociaż zdają praktycznie wszyscy) ale też dużo więcej wiedzy wyciągniesz, bo będziesz miał odpowiednie fundamenty. A poza tym też moje szkolenie pozwoli Ci zaoszczedzić około 1000zł. Dlaczego? Bo mówię na nim, że oficjalnie lutowanie jak i napełnianie zbiorników ciśnieniowych nie jest potrzebne! Do czego i tak na f-gazach będą Cię nakłaniali ;)

A jeśli do tego zastanawiasz się kiedy otworzyć działalność. To zrobiłbym taką kolejność:

  1. Szkolenie u mnie.
  2. Założenie działalności.
  3. Certyfikat f-gaz personalny i na przedsiębiorstwo.

Jeśli na dane szkolenie nie ma już miejsca - to nie da się Ciebie "wcisnąć" :)

Możesz napisać maila z prośbą o wpisanie Ciebie na listę rezerwową. Dbam o to, żeby na sali była taka ilość osób, aby się dobrze pracowało i każdy zrozumiał wszystko, co chcę przekazać. Oczywiście im więcej ludzi, tym więcej zarobie na szkoleniu - ale ważniejsza dla mnie jest jakość, a nie masówka.

Szkolenia odbywają się przez cały rok, niedługo pojawią się nowe terminy, a może rozważ możliwość szkolenia online?

Tak. Szkolenia odbywają się na sali szkoleniowej w Tychach, gdzie do naszej dyspozycji są dwie, działające pompy ciepła - monoblok (marki Haier) oraz split (marki Rotenso).

Dodatkowe informacje o szkoleniu oraz terminy znajdziesz tutaj.